Skip to content

Knights Baseball Academy

Knights Baseball ACADEMY

2 MILES BUTLER FRESHMAN              
3 COLE MILLER SENIOR              
5 BEN IMLAY 7TH GRADE              
    6     CHRISTIAN MANSFIELD SENIOR              
7 CALEB WARTA JUNIOR              
8 CHASE NELSON SENIOR              
9 WAYLON JACKSON 8TH GRADE              
10 JUSTIN BATTLE SOPHOMORE              
12 AEDYN HALL SENIOR              
13 NICK CORRELL SOPHOMORE              
15 ZAC IMLAY SOPHOMORE              
21 MASON SHADOWENS JUNIOR               
22 ABBOTT LAWRENCE JUNIOR              
23 THOMAS CURLEY FRESHMAN              
25 ANTHONY PATTERSON SENIOR              
45 SAM GALBRAITH SENIOR              

Head Coach

JASON ANDEREGG

Assistant Coach

WILL TOFFEY

k copy

KNIGHTS BASEBALL ACADEMY SCHEDULE

DATE OPPONENT LOCATION TIME
FEBRUARY 17 GORDONSVILLE (SCRIMMAGE) ROSE PARK 9:00
FEBRUARY 22 MT. JULIET (SCRIMMAGE) MT. JULIET 11:00
FEBRUARY 26 LIPSCOMB ACADEMY (SCRIMMAGE) LIPSCOMB ACADEMY 4:00
FEBRUARY 27 DCA (SCRIMMAGE) DCA 4:00
FEBRUARY 29 HILLWOOD (SCRIMMAGE) HILLWOOD 12:00
MARCH 2 GRACE CHRISTIAN (SCRIMMAGE) GRACE CHRISTIAN 4:00
MARCH 4 COOKEVILLE (SCRIMMAGE) COOKEVILLE 4:00
MARCH 6-8 P.G. ACADEMY SHOWDOWN HOOVER, AL TBD
MARCH 12 SOUTH GIBSON
(TOMAHAWK CLASSIC)
JACKSON NORTHSIDE 4:00
MARCH 12 MADISON
(TOMAHAWK CLASSIC)
JACKSON NORTHSIDE 6:00
MARCH 13 JACKSON SOUTHSIDE
(TOMAHAWK CLASSIC)
JACKSON SOUTHSIDE 4:00
MARCH 13 TRINITY CHRISTIAN ACADEMY
(TOMAHAWK CLASSIC)
JACKSON SOUTHSIDE 6:00
MARCH 14 UNIVERSITY SCHOOL OF JACKSON
(TOMAHAWK CLASSIC)
USJ 2:00
MARCH 16 OVERTON OVERTON 7:00
MARCH 17 OVERTON OVERTON 7:00
MARCH 19 GORDONSVILLE GORDONSVILLE 6:00
MARCH 23 DAVIDSON ACADEMY VANDERBILT 2:30
MARCH 26 COFFEE COUNTY
(WARRIOR CLASSIC)
BLACKMAN 4:30
MARCH 27 LAKE ZURICH (IL)
(WARRIOR CLASSIC)
OAKLAND 2:00
MARCH 27 MUNFORD 
(WARRIOR CLASSIC)
OAKLAND 4:30
MARCH 29 BEAVER CREEK (OH)

(WARRIOR CLASSIC)

SHELBY PARK 1:00
MARCH 30 EAST COBB ACADEMY VANDERBILT TBD
APRIL 3 BRENTWOOD ACADEMY BRENTWOOD ACADEMY 4:30
APRIL 6 CPA CPA 7:00
APRIL 9 EZELL-HARDING EZELL-HARDING 4:30
APRIL 14 GOODPASTURE GOODPASTURE 4:30
APRIL 17 WHITE HOUSE
(EAST ROBERTSON INVITATIONAL)
WHITE HOUSE 3:00
APRIL 17 JO BYRNS
(EAST ROBERTSON INVITATIONAL)
WHITE HOUSE 5:30
APRIL 18 HILLWOOD
(EAST ROBERTSON INVITATIONAL)
WHITE HOUSE 5:00
APRIL 18 SYCAMORE
(EAST ROBERTSON INVITATIONAL)
WHITE HOUSE 7:00
APRIL 20 NASHVILLE CHRISTIAN NASHVILLE CHRISTIAN 5:00
APRIL 23 DAVIDSON ACADEMY DAVIDSON ACADEMY 7:00
APRIL 24 HILLWOOD HILLWOOD 4:00
APRIL 25 MBA MBA 12:00
APRIL 26-MAY 2 HOME SCHOOL WORLD SERIES AUBURNDALE, FL TBD