Skip to content

KNIGHTS ACADEMY

Head Coach

jason anderegg

Assistant Coach

KNIGHTS ACADEMY Roster

2          dominic hendricks

senior

3          nathaniel whitaker

senior

logo_badge

5          noah briggs

freshman

7          zac imlay

senior

8          brady pemberton

senior

9          waylon jackson

sophomore

10        justin battle                   

senior

13        nick correll

senior

14        thomas curley

sophomore

15        kaito muto

junior

19        k.j. briggs

junior

20        rick lemmon

freshman

21        ben imlay

freshman

22        william weber

7th grade

27        byron weber

7th grade

34       cash pinson

freshman

42       dane isable

senior

KNIGHTS ACADEMY Schedule

FEBRUARY 19

UNIVERSITY SCHOOL OF NASHVILLE (SCRIMMAGE)

USN (12:00)

FEBRUARY 26

MT. JULIET

(SCRIMMAGE)

MT. JULIET (12:00)

MARCH 3-6

PERFECT GAME ACADEMY SHOWDOWN

HOOVER, AL

MARCH 10

THE WEBB SCHOOL

(SCRIMMAGE)

WEBB SCHOOL (12:00)

MARCH 12

CLARKSVILLE ACADEMY

(SCRIMMAGE)

CLARKSVILLE ACADEMY (12:00)

MARCH 14

NASHVILLE CHRISTIAN

(SCRIMMAGE)

NASHVILLE CHRISTIAN (5:00)

MARCH 16

COLLIERVILLE HS

(LEWIS-HARRIS TOURNEY)

COLLIERVILLE HS (6:30)

MARCH 17

ARLINGTON HS

(LEWIS-HARRIS TOURNEY)

ARLINGTON HS (4:00)

MARCH 18

HOUSTON HS

(LEWIS-HARRIS TOURNEY)

HOUSTON HS (5:00)

MARCH 19

BARTLETT HS

(LEWIS-HARRIS TOURNEY)

BARTLETT HS (12:00)

MARCH 21

GREENBRIER HS

GREENBRIER HS (5:00)

MARCH 25

DICKSON COUNTY HS

(SERVEPRO CLASSIC)

JPII (3:30)

MARCH 25

HENRY COUNTY HS

(SERVEPRO CLASSIC)

JPII (5:30)

MARCH 26

CLARKSVILLE ACADEMY

(SERVEPRO CLASSIC)

CLARKsville ACAd. (10:00)

MARCH 26

fairview hs

(SERVEPRO CLASSIC)

CLARKSVILLE ACAD. (12:15)

MARCH 26

fairview hs

(SERVEPRO CLASSIC)

CLARKSVILLE ACAD. (12:15)

MARCH 28

lake park hs (IL)

(warrior CLASSIC)

siegel hs (4:30)

MARCH 29

glenbard east hs (IL)

(warrior CLASSIC)

oakland hs (4:00)

MARCH 31

silver creek hs (In)

(warrior CLASSIC)

rockvale hs (5:00)

APRIL 2

LEXINGTON CATHOLIC (KY)

(warrior CLASSIC)

SMYRNA hs (10:00)

APRIL 2

BEECH HS

(warrior CLASSIC)

SMYRNA hs (12:30)

APRIL 5

MONARCHS (DH)

TBD

APRIL 7

HILLWOOD HS

HILLWOOD HS (4:00)

APRIL 12

THE WEBB SCHOOL

THE WEBB SCHOOL (4:00)

APRIL 15

PORTLAND HS

(EAST ROBERTSON CLASSIC)

HENDERSONVILLE HS (10:00)

APRIL 15

ROSSVIEW HS

(EAST ROBERTSON CLASSIC)

HENDERSONVILLE HS (12:30)

APRIL 16

JO BYRNS HS

(EAST ROBERTSON CLASSIC)

EAST ROBERTSON HS (12:30)

APRIL 16

WHITE HOUSE HERITAGE HS

(EAST ROBERTSON CLASSIC)

EAST ROBERTSON HS (3:00)

APRIL 18

THE WEBB SCHOOL

THE WEBB SCHOOL HS (4:00)

APRIL 19

MONARCHS (DH)

TBD

APRIL 27

GOODPASTURE CHRISTIAN

GOODPASTURE (4:00)

APRIL 29

FATHER RYAN HS

FATHER RYAN (4:00)

MAY  6/7

BAYLOR HS

TBD

MAY  11

LIPSCOMB ACADEMY

LIPSCOMB ACADEMY (4:00)